Atrakcje

Mechelinki i najbliższe atrakcje

Mechelinki

Mała miejscowość, położona nad brzegami Zatoki Puckiej. Niewielka, cicha, pozbawiona klubów i dyskotek – jest atrakcją głównie dla turystów uciekających od zgiełku. Natomiast bliskość aglomeracji Trójmiasta sprawia, że nie zabraknie nam tu rozrywek również w deszczowe dni.

Atrakcjami Mechelinek są długa piaszczysta plaża łącząca Mechelinki z Rewą, molo, a także niewielka przystań rybacka, gdzie można nabyć świeżą rybkę prosto z kutra, pożeglować, popływać kajakiem surfować po zatoce.
Jest tu również rezerwat przyrody „Mechelińskie łąki”, raj dla ornitologów i pasjonatów fotografiki, w którym chronione są głównie miejsca lęgowe ptactwa.

Mosty

Aleja Lipowa i dwór z XVII w.

Rewa

Cypel rewski, tzw. Szperk oraz aleja zasłużonych „ludzi morza”, kursy kite surfingu i żeglarstwa, piękne plaże.

Rzucewo

Pałac i park, osada pradawnych łowców fok.

Wycieczki

Hel

Muzeum Obrony Wybrzeża, Muzeum Rybołówstwa, Fokarium, latarnia morska i plaża i promenada na cyplu, fortyfikacje wojskowe, baterie dział nadbrzeżnych, ścieżka rowerowa przez Półwysep Helski do Pucka.

Rozewie, Jastrzębia Góra

Blizarium Rozewskie, w tym: 2 latarnie morskie, stara maszynownia, Sala Wystawowa „STODOŁA”, obelisk  „Gwiazda Północy” – najbardziej na północ wysunięte miejsce w Polsce.

Władysławowo

punkt widokowy na szczycie Domu Rybaka, wędkarstwo morskie – kutry w porcie rybackim oraz plaże, Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, Aleja Sław Sportu.

Puck i okolice

Muzeum Ziemi Puckiej, port rybacki i molo, kościół św. Piotra i Pawła i Rynek, Groty Mechowskie – ewenement przyrodniczy w Puszczy Darżlubskiej, zamek w Krokowej, rejsy po Jeziorze Żarnowieckim, skansen w Nadolu, spływy kajakowe rz. Piaśnicą, przez Jez. Żarnowieckie, do morza.

Wejherowo i okolice

Rynek i Ratusz, Filharmonia Kaszubska, Kalwaria Wejherowska, Muzeum Wielka i Mała Piaśnica – miejsce martyrologii mieszkańców Pomorza, Gniewino: wieża widokowa Kaszubskie Oko, Elektrownia szczytowo – pompowa.

Reda

Aquapark – nowoczesny  park wodny dla dzieci i dorosłych, m. in. przejażdżka wśród rekinów, dzika rzeka, zjeżdżalnie, wielkie akwarium z rybami  mórz południowych, kino 7D, restauracja.